Php Scriptlerim | Ücretsiz Php Scriptler

Blog

Google reCAPTCHA Kurulumu

2 ay önce  -  222 Okunma

Sitemizde yeni yayınlanan Haber Sitesi scripti ve bundan sonra çıkacak olan tüm scriptler de form güvenliğini sağlamak için google recaptcha sistemine geçilmiştir. Siteniz de ki formların sorunsuz çalışması için yönetim paneli ayarlar sayfasına eklenen site key ve secret key kodlarının girilmesi gerekmektedir. Anlatımı baz alarak sizde bu kodları elde edebilirsiniz.

*** Bu anlatım sıfırdan recaptcha kurulumunu kapsamaz. Sitemizde yayınladığımız ücretsiz scriptler için gereken keylerin nasıl alınabileceğini anlatan bir yazıdır. Sıfırdan kurulum için arama motorlarını kullanarak(google, yandex) araştırma yapabilirsiniz. ***

Adımları harfiyen yerine getirdiğiniz takdir de sorunsuz olarak keyleri elde edebilirsiniz.

1 - Öncelikle google hesabınıza giriş yapın; https://accounts.google.com/ServiceLogin

2- Daha sonra recaptcha sayfasına girin; https://www.google.com/recaptcha

3- reCAPTCHA sayfasına girdiğiniz de sizi aşağıdaki form karşılayacaktır.

Google reCAPTCHA

* Resmi büyütmek için üzerine tıklayın.

Resimde gördüğünüz alanları açıklandığı şekilde doldurun. Label alanına site adınızı Domains alanına site adresinizi resimdeki gibi www. yada http olmadan yazıp sağ altta ki Register butonuna tıklayın.

4- Register butonuna tıkladıktan sonra sizi aşağıdaki sayfa karşılayacaktır.

Google reCAPTCHA

* Resmi büyütmek için üzerine tıklayın.

Resimde gördüğünüz mavi ve kırmızı çerçeveli alanlar da yazan kodlar scriptler de ki form güvenliğinin çalışmasını sağlayacaktır. Sitenizin yönetim paneli ayarlar sayfasına girdikten sonra mavi çerçeveli alanda ki site key kodunu reCAPTCHA Site Key alanına ve secret key kodunu da reCAPTCHA Secret Key alanına yazınız.(kopyala-yapıştır) Ardından ayarlar sayfasında düzenlemeyi kaydet butonuna basıp keyleri kaydedin. 

Daha sonra siteniz de ki formların(iletişim, yorum vb) altında yer alan recaptcha alanlarını kontrol edin. Eğer kırmızı renkli bir uyarı yoksa ve aşağıdaki resim gibi görünüyor ise tüm adımları başarıyla tamamladınız demektir.

Kurulumu takip edip eksiksiz uyguladığınız da form güvenlik kodu sorunsuz çalışacaktır. Eğer  aşağıdaki resim gibi yada benzeri hatalar görürseniz kurulumu hatalı yaptınız demektir. Lütfen adımları tekrar gözden geçirin.

Google reCAPTCHA

Karşılacağınız tüm sorunlar ile ilgili iletişim formunu yada e-mail adresimizi kullanarak bildirimde bulunabilirsiniz.


Yorumlar

    Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun!


Yorum Gönder